Doprava ZDARMA pro objednávky nad 1250 Kč. Zboží zasiláme do 24hod. Víc Info* 

ABY DĚTSKÉ NOŽKY ZDRAVO ROSTLI

Přidáno: 10.08.2013 23:37:34 CEST Počet shlédnutí: 1533

10 Srpen 2013

Tento článek pojednává o důležitosti výběru dětské obuvi a důvodech proč v raném věku dítěte je výběr správné obuvi tak podstatný. V článku se také dozvíte jak můžete již od raného dětství po období batolete udržovat nohy svých ratolestí v kondici.

ABY DĚTSKÉ NOŽKY ZDRAVO ROSTLI

Maminky zvyknou počítat každý prstík na nožkách svého miminka . Ty ho později ponesou životem po mnoha cestách. O to , jak se postarat aby nožky vašemu miminku dobře sloužily hned , je i tento článek.

Praktické zkušenosti dokazují , že boty s měkkou podrážkou jsou pro dětskou nožku ve vývoji najvyhovujúcejšie . Lezení a chůze na boso pomáhá prstem na noze zdravě růst a zlepšovat pohybovou zdatnost a sílu chodidla. Z praktických důvodů však bosá noha není vždy to nejlepší . Jemné dětské nožky potřebují ochranu pro drsnými povrchy a nízkými teplotami .

Lidská noha patří k nejkomplexnějším částem kostry . Při narození ji tvoří jen 22 zčásti vyvinutých kostí. Jako dítě postupně roste , tak dorůstají a sílí i jeho končetiny . V prvním roce života dítěte postupně dosáhnou až polovinu délky v dospělosti , proto ortopedi považují období do prvního roku za rozhodující pro zdravý vývoj dětských nohou . Do osmnáctého roku života bude mít lidská noha 28 kostí , 19 svalů , kolem 100 šlach a tisíce nervových zakončení .

Bota s měkkou podrážkou dává dětské noze dostatečnou volnost pohybu , svaly se mohou správně napínat a krok po kroku sílit . Čím ohebnější obuv , tím větší rozsah pohybu a práce svalů . Příliš tvrdá obuv práci svalů stěžuje udržení rovnováhy a tím porušuje celkovou rovnováhu dítěte při chůzi .

Při nákupu dětské obuvi byste proto měli dbát na přirozený materiál (nejlepší je kůže ) ale i na dostatečný prostor pro chodidlo (alespoň 1,25 cm velká mezera mezi palcem na noze a špicí boty ) s protiskluzovou podrážkou. Dokud dítě není schopno chůze , je pro něj obuv prostředkem ochrany před zimou a kluzkými povrchy .

Už od raného dětství po období batolete mohou rodiče udržovat nohy svých ratolestí v kondici i pomocí následujících tipů :

  • Nechávejte dětskému tělíčku prostor na pohyb. Přiléhavé šaty , ponožky a čepice stěžují dítěti pohyb a mohou bránit i správnému prokrvení končetin.
  • Hry s prstíky ( " vařila myšička kašičku " ) pomáhají končetinám připravit se na zátěž a procvičují svalové napětí.
  • Změna polohy je důležitá. Příliš dlouhé sezení a jednostranné namáhání svalu může způsobit mravenčení končetin.
  • Rostou jako z vody. Do pátého roku nohy vašeho děťátka rostou skoro dvojnásobným tempem , proto je třeba pravidelně přeměřovat , aby obuv dobře seděla.

Buďte při prvních krůčcích trpěliví . Většina dětí se naučí chodit přibližně v 9. - 18. měsíci života . Pokud dítě stále nechodí ani po prvních narozeninách , je čas vyhledat odbornou pomoc dětského ortopeda .

autor : M. P. (zdroj www.mamicka.sk )

Váš www.footit.sk | www.footit.cz 

gioseppodetske dievcenske cizmydetske cizmy

logo

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info